Невигадана історія, яких в нашому місті, нажаль багато!

             Ця історія боротьби мешканців нашого міста за власні права починається в ті часи коли великі промислові підприємства втратили можливість утримувати власні гуртожитки та почали передавати їх на баланс міста. До нашої громадської організації зневірені мешканці будинків №8-А та 8-Б по вул. Азербайджанській звернулися у літку 2014 року.

            Далі ми вже на собі відчули недієздатність та небажання місцевих чиновників вирішувати проблеми мешканців нашого міста – звичайних людей, які мимоволі потрапили у вибудувану можновладцями систему перекачування грошей.

            Тож почнемо спочатку. На адресу громадської організації «Об’єднання Православ» надійшло звернення від декількох десятків мешканців будинків  №8-А та 8-Б по вул. Азербайджанській з проханням посприяти у вирішенні питання споживання та оплати електроенергії. Обслуговуюча компанія необґрунтовано, на думку мешканців, виставляє рахунки на сплату електроенергії в яких на кожного мешканця припадає споживання у кількості 200 кВт/міс. та ще й по тарифу 0,9576 грн./кВт. Так, якщо у помешканні зареєстровано 4 людей, то рахунок з електроенергію складає 200х4х0,9576=766,08 грн. Погодьтесь, це занадто для помешкання у 30 кв.м.

            Для довідки: мешканці середньостатистичної трикімнатної квартири, на той час, укладали договір з Київенерго на споживання 250 кВт/міс. по тарифу 0,23 грн./кВт, тобто сплачували 57,5 грн./міс. за електроенергію і то не завжди споживали всі 250 кВт.

            Для прояснення ситуації з тарифами ми звернулись листом до мера міста Києва Віталія Кличка. Відповідь не змусила себе чекати. Департамент економіки та інвестицій КМДА повідомляє, що визначення тарифів на електроенергію це не їхня компетенція, а компетенція Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) і повідомляє, що перенаправляє запит на її адресу. І вже з самого початку зрозуміло, що чиновники КМДА не хочуть займатися проблемами мешканців Києва, адже визначенням тарифів насправді займається НКРЕ, а от їх застосування це вже компетенція місцевої влади. Та й відповідь НКРЕ підтвердила наше припущення про небажання займатися будь-якими проблемами.

            Передбачаючи, що самостійно дуже складно впоратися з чиновницьким апаратом наша громадська організація звернулась за допомогою до Депутата Кіївради Бондаренка Володимира Дмитровича.

            На наш повторне звернення до КМДА та звернення Бондаренка В.Д. Департамент житлово-комунальної інфраструктури надав відповідь стор.1, стор.2, лист.2, що ні Київенерго, ні Дніпровська РДА не проти встановлення поквартирного обліку електроенергії але для цього потрібно цільове фінансування з місцевого бюджету. І що при формуванні бюджетного запиту на 2015 рік кошти на реконструкцію внутрішньобудинкових мереж будуть враховані.

            Здавалося б «Лёд тронулся, господа присяжные заседатели!». Голова нашої громадської організації Хоменко Віктор Олексійович знову звертається до Депутата Київради Бондаренка Володимира Дмитровича з проханням підтримати бюджетний запит на реконструкцію внутрішньобудинкових мереж в будинках  №8-А та 8-Б по вул. Азербайджанській. Пан Бондаренко В.Д. направляє звернення до мера міста Києва Кличка В.В та його заступників з підтвердженням того, що він готовий підтримати рішення про виділення коштів, а також в іншому зверненні до Кличка В.В. просить його взяти на особистий контроль це питання.

            Зустрічали новий 2015 рік мешканці будинків та члени Громадської організації з величезною надією, що в кінці кінців це наболіле питання буде вирішено.

            І вже на початку року на ім’я голови Громадської організації «Об’єднання Правслав» Хоменко Віктора Олексійовича надходить лист від заступника голови КМДА П.Пантелеєва в якому вказано, що комунальне підприємство «Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва», яке є балансоутромувачем вищевказаних будинків, звернулося до ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» з проханням посприяти у вирішенні питання встановлення окремих квартирних засобів обліку електричної енергії в будинках  №8-А та 8-Б по вул. Азербайджанській.

            Для отримання пояснень у чому саме потрібно сприяння ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» і що комунальне підприємство невзмозі зробити самостійно керівник нашої громадської організації В. Хоменко просить особистого прийому у заступника голови КМДА П. Пантелеєва.

            18 березня 2015 року відбулася зустріч Керівника ГО «ОБ’ЄДНАННЯ ПРАВОСЛАВ»  Хоменко Віктора разом з активом та мешканцями будинку 8-А  по вулиці Азербайджанська, з заступником начальника Департаменту  житлово-комунальної інфраструктури при КМДА, Москалевським Станіславом Володимировичем. На цій зустрічі було з’ясовано, що комунальним підприємством будинки було внесено в по адресний перелік проблемних питань для запиту до міського бюджету на 2015 рік, але на жаль, у зв’язку з відсутністю фінансового забезпечення виконання зазначених заходів від терміновано, як ті що не є пріоритетними у сфері життєзабезпечення міста Києва. Тут воно і зрозуміло, якби люди не платили це б впливало на життєзабезпечення міста, а якщо платять та ще й в рази більше ніж треба то хіба чиновникам від цього погано?

             Результатом зустрічі є лист стор.1, стор.2 директора департаменту житлово-комунальної інфраструктури Д. Новицького на голову ГО «Об’єднання Православ» В. Хоменко в якому він  інформує, що у 2007 році в будинках №8-А та 8-Б по вул. Азербайджанській вже було проведено ремонт внутрішньобудинкових мереж. Добре, але про це ми і так знаємо, і це ніяк не стосується нашого питання. Та «обнадійливим» є те, що наше питання може бути розглянуто у разі внесення змін до Бюджету міста Києва на 2015 рік за наявності додаткових надходжень коштів.

            Далі все по накатаній схемі. Цільових коштів немає але Дніпровський районній в місті Києві державній адміністрації передбачено орієнтовну суму коштів з міського бюджету в обсязі 26268,6 тис грн. і звернення заступника директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури О.Малихіна до Першого заступника голови Дніпровської РДА Щербака І.М. з проханням розглянути пропозицію щодо включення вказаних адрес до цільової районної програми з ремонту житлового фонду в 2015 році і вжити заходів відповідного реагування щодо реалізації зазначених заходів. А це значить, що не треба звертатись до міських чиновників всі питання до районної адміністрації.

            Якщо міська влада не може, а районна може вирішити проблеми мешканців району то Голова ГО «Об’єднання Православ» Хоменко Віктор Олексійович звертається до Голови Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації Горбунова Ярослава Володимировича з проханням у вирішення проблеми. Маючи досвід спілкування з чиновниками паралельно Хоменко Віктор Олексійович звертається до Народного депутата України Гриневич Ліліі Михайлівни з проханням посприяти у вирішенні даного питання.

            Більше ніж через місяць, хоча законом прописано 10 днів, отримуємо відповідь від Дніпровської РДА, а саме від Першого заступника голови І. Щербака, що Дніпровською РДА до ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» надано поадресний перелік житлових будинків, які потребують встановлення приладів обліку електричної енергії, а ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» розроблений Укрупнений алгоритм дій щодо переведення житлових будинків на по квартирний облік. Класична чиновницька відповідь. Звертались до Дніпровської РДА з проханням про фінансування робіт по встановленню лічильників, отримали переведення стрілок на ПАТ «КИЇВЕНЕРГО».

            Незважаючи на те, що є незрозумілим перекладання відповідальності за встановлення приладів обліку на ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» до генерального директора ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», за проханням Хоменка Віктора Олексійовича, звертається Народний депутат України Гриневич Лілія Михайлівна з проханням вжити всіх можливих заходів щодо встановлення приладів обліку електричної енергії в вищевказаних будинках.

            У відповіді стор.1, стор.2 комерційного директора ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Бушми. Є.Ю. на звернення Народного депутата підтверджується, що дійсно розроблено ряд заходів щодо переведення житлових будинків на поквартирний облік, але крім гуртожитків. По інформації ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» будинки за адресами вул. Азербайджанська, 8-А, 8-Б є гуртожитками, а значить не підпадають під вищевказані заходи.

            Не гаючи часу зустрічаємось з керівництвом балансоутримувача та заступником директора з технічних питань КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» Столяром Віталієм Володимировичем для прояснення питання статусу вищевказаних будинків. Отримуємо відповідь, що згідно розпорядження Київської міської державної адміністрації від 03.11.99 №1776 «Про використання жилої площі в будинку №8-А та 8-Б на вул. Бакінських комісарів (нині Азербайджанській) у Дніпровському районі» статус гуртожитку в зазначених будинках ліквідовано, про що ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» не могло не знати. На прохання Голови ГО «Об’єднання Православ» Хоменка Віктора Олексійовича заступник директора КП звертається до ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» з повідомленням про те, що згідно укрупненого алгоритму переведення будинків комунальної власності на поквартирний облік електричної енергії представники ПАТ суттєво відстають від графіка. В свою чергу КП гарантує допомогу та сприяння в організації проведення обстеження.

            Отримавши відповідь від балансоутримувача будинків Голова ГО «Об’єднання Православ» Хоменко Віктор Олексійович звертається до Комерційного директора ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Бушми Є.Ю. з проханням надати більш вичерпну та обґрунтовану відповідь щодо виконання заходів по переведенню житлових будинків по вул. Азербайджанській 8-А та 8-Б на поквартирний облік електричної енергії.

Далі буде ...

044-223-55-59
Написать обращение


Все видео
Все фото

Lisky
Официальный сайт © 2013 Виктор Хоменко

Сайт создан командой Teedex